Czy ktoś kiedyś mówił Ci, że masz duszę? Czy choć raz przez całe życie pomyślałeś o swojej duszy? Czy wiesz, co to dusza?

Nie złość się i nie mów: Świat jest w stanie wojny, a ona ględzi o jakiejś duszy.
Właśnie teraz powinniśmy o tym mówić.

Czym jest nasza dusza? Nie można jej dotknąć ani zobaczyć, ale można ją poczuć.
Opowiem Ci, kiedy czułeś swoją duszę.

Kiedy leżałeś na łące, nad morzem lub w jakimś innym pięknym miejscu, nic nie robiąc i nie myśląc, patrzyłeś w niebo i płynąłeś razem z chmurami.
Kiedy ostatni raz patrzyłeś w niebo? Wtedy czułeś swoją duszę, bo dusza to rzeka życia.

Przypomnij sobie, kiedy byłeś zakochany, a może teraz właśnie jesteś i chcesz objąć cały świat, chce Ci się śpiewać i tańczyć? O, wtedy cały jesteś duszą – bo dusza to miłość.

Pomyśl o dziecku, swoich wnukach, swoich dzieciach, dziecku którego oczekujesz, a może sam jesteś dzieckiem, i usłysz jego śmiech – to jest śmiech Twojej duszy, bo dusza to radość. Kiedy ostatni raz tak się śmiałeś? Przecież byłeś takim samym dzieckiem i ono cały czas jest w Tobie.

Kiedy wiedziałeś, że czegoś dokonasz, niezależnie od wielu przeciwności, miałeś pewność i siłę – wtedy przemawiała Twoja dusza, bo dusza to moc i wiara.

Doświadczałeś swojej duszy na tyle różnych sposobów, nic o niej nie wiedząc.
Teraz już wiesz, że masz duszę, która posiada całą mądrość, wiedzą, bezgraniczną miłość, piękno, radość – i to właśnie jesteś Ty.

Trudno Ci w to wszystko uwierzyć, ale to jest prawda.
Jedyne, co masz do zrobienia, to zacząć budzić swoją duszę i słuchać jak do Ciebie przemawia.
Zacznij już teraz, nie odkładaj tego do jutra.